Кількість
|
Вартість
|
||
|
За типом операцій деревообробні верстати діляться на кілька категорій.
Строгальні верстати призначені для зняття верхніх шарів деревини шляхом переміщення заглибленого в ній інструменту. Це дозволяє регулювати товщину матеріалу та формувати поверхню заготовки відповідно до її призначення.
До основних видів стругальних верстатів відносяться:
Рейсмусові односторонні - обробляють тільки верхню площину заготовки, призначені для роботи переважно з масивними великогабаритними елементами. Відрізняються простотою конструкції, тому найбільш поширені.
Рейсмусові двосторонні - обробляють верхню і нижню площини заготівлі одночасно. Рейсмусові спеціальні можуть обробляти заготівлю одночасно з трьох або чотирьох сторін, отже, крім регулювання товщини, беруть участь у наданні їй певної форми.
Фугувальні — здійснюють стругання в одній площині та зняття фасок під заданими кутами. Токарні верстати Елементи, виготовлені на токарному верстаті, мають вигляд тіл обертання та формуються із прямих заготовок методом послідовного кругового зняття шару матеріалу. Кінцевий продукт обробки застосовується у будівництві та виробництві меблів як кріпильні, корпусні та декоративні елементи.
Токарні деревообробні верстати класифікують за потужністю та максимальними габаритами оброблюваної заготовки, важливим критерієм є ступінь автоматизації виробництва. Залежно від неї виділяють: Приклад заготівлі. Токарні верстати з ручним управлінням — встановлення та регулювання подач, швидкостей та інших параметрів здійснюється безпосередньо токарем у кожному конкретному випадку, технологічний процес вимагає його постійної участі. Автоматизовані токарні верстати — оснащені копіювальним пристроєм для роботи за шаблонами, можуть мати деякі параметри, що автономно розраховуються, але обслуговуються людиною. Автоматичні токарні верстати — не вимагають участі людини у виробничому процесі, виконують роботу відповідно до закладеного програмного забезпечення, можуть вносити гнучкі зміни у хід роботи відповідно до логічних алгоритмів. Вкрай дороге обладнання, що використовується на великих виробництвах.
Свердлильні верстати Деревина - м'який матеріал, що не вимагає значних зусиль при свердлінні. Тому більшість робіт, пов'язаних із створенням наскрізних чи глухих отворів у дерев'яних заготовках, виконується за допомогою ручного електроінструменту. Свердлильні верстати застосовують для свердління отворів значної глибини при роботі з твердими породами дерева або у випадках, коли потрібна особлива точність. Крім стандартної класифікації за потужністю та допустимими параметрами заготівлі, вони класифікуються за кількістю шпинделів (одно- та багатошпинделя) і за конфігурацією: Верстат для свердління отворів. Вертикально-свердлильні верстати — допустимо лінійний рух шпинделя, що обертається, виключно у вертикальній площині. Горизонтально-свердлильні верстати — допустимо лінійний рух шпинделя, що обертається, виключно в горизонтальній площині. Горизонтально-свердлильні для глибокого свердління мають контроль биття і додаткову осьову стабілізацію, що підвищує точність свердління. Радіально-свердлильні — допускають зміну напряму свердління на деякий кут шляхом нахилу шпинделя радіально в площині осі. Прогрес сучасного верстатобудування суттєво знизив потребу в свердлильних верстатах за рахунок розвитку токарних та фрезерних, здатних сьогодні, окрім основного свого призначення, виконувати низку точних свердлувальних робіт.
Фрезерні верстати Фрезерування дозволяє створювати у дерев'яних заготовок елементи складної форми, призначені для формування деталей, виконання їх з'єднань, а також несучі декоративну функцію. Роботи виконуються за допомогою фрез, що обертаються. Рух заготовки забезпечується, як правило, переміщенням робочого столу у трьох площинах. Фрезерні верстати поділяються на три великі класи в залежності від конфігурації: Фрезер по дереву. Вертикально-фрезерні мають вертикально розташований шпиндель, який, в деяких моделях, також виконаний рухомим відносно горизонтально осі. Залежно від особливостей конструкції виділяють консольні та безконсольні вертикально-фрезерні верстати. Горизонтально-фрезерні - шпиндель розташований над столом горизонтально і допускає, на відміну від вертикальної конструкції, двоточкове кріплення фрези. Універсально-фрезерні - повторюю, по суті, горизонтальну конфігурацію, однак мають поворотний пристрій столу, що дозволяє змінювати розташування заготовки щодо шпинделя без її зняття. Останнім часом у виробництво масово впроваджуються фрезерні верстати з копіювальними пристроями та ЧПУ. У цій ніші така автоматизація особливо необхідна через специфіку та складність технологічного процесу фрезерування складних поверхонь.
Шліфувальні верстати Процес шліфування деревини полягає у знятті верхнього шару матеріалу за допомогою абразиву (як правило, на паперовій або тканинній основі) для згладжування нерівностей поверхні та зменшення шорсткості. Може виконуватись за допомогою ручного електроінструменту, проте на великих виробництвах без шліфувальних верстатів не обійтися. Найпоширенішими з них є: Плоскошліфувальний. Плоскошліфувальні верстати - виконують шліфувальну роботу в одній, як правило - верхній горизонтальній, площині, застосовуються для кінцевої обробки пиломатеріалів, а також будівельних і меблевих елементів простої форми. Шліфувальні верстати для об'єктів обертання мають радіальну траєкторію руху робочого органу, призначені для кінцевої обробки елементів, виготовлених методом точення. Кромкошліфувальні верстати мають складну траєкторію руху робочого органу, призначені для кінцевої обробки фігурних столярних виробів, елементів меблів. Спеціальні шліфувальні верстати — механізми, що виконують ряд додаткових робіт крім основного технологічного процесу шліфування (вимірювання, калібрування та ін.)